Riccardo Klaudia

Riccardo Recanati, pôvodom z Talianska, žije momentálne v Poľsku. Je vedúcim predstaviteľom “Universo Salsero Dance Company”, ktorú založil v roku 2006.
Hudobník a športovec od svojho detstva začal formovať svoju tanečnú kariéru v čase štúdií na univerzite, kde sa učil všetky hlavné štýly salsy, bachatu aj ďalšie karibské tance, a neskôr svoj záujem rozšíril aj na ďalšie tanečné štýly ako streetdance alebo moderný jazz.
V roku 2004 začal vyučovať kurzy salsy a bachaty v Taliansku aj Poľsku a už od roku 2005 pôsobil ako tanečník aj lektor na medzinárodných pódiách. V rokoch 2005 až 2009 sa zúčastnil a zvíťazil na viacerych tanečných súťažiach a potom sa presťahoval do Wroclavi v Poľsku, kde otvoril svoju tanečnú školu Fly Dance Academy a kde tiež organizuje viacero medzinárodných tanečných podujatí.
Ako priekopník bachaty v Poľsku je obľúbeným multi-žánrovým lektorom na mnohých tanečných festivaloch po celej Európe. Jeho horúca talianska charizma, vynikajúca taechnika, kreativita a vášeň pre takmer všetky druhy tanca, robia každú jeho choregrafiu inú a originálnu.
Klaudia Perdek je nová Riccardova partnerka z Poľska, ktorá začala svoju tanečnú kariéru vo veku 8 rokov trénovaním jazzu a roztlieskávačstva. O 2 roky neskôr sa začala učiť salsu ako sólový tanec, ktorá ju tak uchvátila, že sa už čoskoro nato začala zúčastňovať súťaží IDO, kde získala strieborné aj zlaté medaily na národných úrovniach a finálové umiestnenie na majstrovstvách sveta.
Vystupovanie na javisku ju napĺňalo radosťou a motiváciou zlepšovať sa a v roku 2013 prezentovala svoju salsa duo show v poľských TV programoch „Mam talent“ a „Got to dance“.
V septembri 2016 stretla Riccarda, ktorý ju začal učiť tanec v páre a rýchlo ju priviedol k láske ku bachate.
Riccardo a Klaudia sú novou érou bachaty v Poľsku: Riccardove skúsenosti spolu so silnou motiváciou Klaudie vytvorili pár, ktorý bol rýchlo zaznamenaný a ocenený na medzinárodnej scéne.
Na BIG Latino festivale nam Riccardo s Klaudiou predvedú svoje tanečné umenie v praxi. Už sa ich nevieme dočkať! 🙂